środa, 16 września 2015

Vatowski walc

Rok temu miałem kontrolę VAT za poprzedni miesiąc, poprzednia była w 2005 roku.
W trakcie kontroli okazało sie, że nie mam w dowodzie zaświadczenia VAT1 , żeby odliczać cały VAT od paliwa za samochód dostawczy (dostawczy, a nie pseudodostawczy). Myślałem, że będę musiał zwrócić VAT od marca. Wystarczyło , że doniosłem VAT1 ze stacji kontroli pojazdów było po sprawie.
A co do tych 99% uczciwych. Znam masę ludzi, którzy w koszty wliczają wszystko co kupują na prywatne potrzeby, a cale rodziny kupują na firmowe samochody paliwo. Chcesz odebrac klienta i sie wzbogacic obnizajac cene “az” .50 groszy lub 5% ?
Wbij sobie do gloweczki, raz na zawsze “kapitalisto” od zlewow, naczelna zasade sprzedazy detalicznej, nie tylko mlotkowej; 25% to jest automatic markup, by przy “wyprzedazy” dac wstepny discount 25%. Kazdy procent powyzej 25-ciu idzie z twoich zyskow. Profits, not the overhead costs. Ale nawet te procenty nie odgrywaja decydujacej roli. Decyduje kto to sprzedaje, jak dlugo, jaka ma klientele i reputacje.
To jest “ekonomia mlotkowa 5%-wa”, custom made, just for you.
Gaz z Kataru czy USA jest negocjonowany przy stole, na polu golfowym lub w country club. Do tej pory z Rosja nie bylo negocjacji tylko wreczano nam invoice. Dla zaspokojenia potrzeb przemyslu i ludnosci nie majac alternatyw placilismy i placimy najwiecej z calej Europy lista darmowych chwilówek.
USA nie wie co robic z gazem, za kilka lat wejdzie na rynek gaz z Izraela, Egiptu, Iranu – ceny beda lecialy na leb i Putin to wie. To import z USA i Bliskiego Wschodu bedzie dyktowal i dyktuje ceny a nie Gazprom, tak jak dyktuje ceny ropy.
Niezaleznosc energetyczna Polski jest dla nas tak strategiczna, ze na to ceny nie ma.
Wiesz ile kosztuje galon benzyny w USA ?
Srednio okolo $2, tak dwoch dolarow, a galon ma 3.6 litra.
Czy wiesz co to znaczy nikiforze ?
To znaczy, ze Rosja doplaca ciezko do “sprzedawanej” ropy. Jeszcze rok, dwa wszystkie jej rezerwy $$$ wyparuja i zacznie sie dla caratu Putina okres juz nie Syfu jaki ma dzisiaj, ale Wiekiego Syfu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz